Pirates

LEGO Classic Pirates, Pirates II, Pirates III, Pirates of the Caribbean i inne

40158 LEGO Pirates Chess Set

Po zagadkowych perturbacjach, Piracki zestaw szachowy (kto nie zna tej królewskiej gry – doskonała okazja by ją poznać!) parę dni temu trafił do sprzedaży także w naszym kraju (a dokładnie, na Shop@Home). Za 857 elementów, w tym aż 20 figurek, przyjdzie nam zapłacić 229,99 zł. Sam zestaw budzi trochę kontrowersji, owszem liczba minifigurek naprawdę robi wrażenie, ale zastanawia choćby fakt, dlaczego żołnierze pozbawieni zostali czako, czyli dość charakterystycznego i ładnego elementu ich stroju! Figurom po stronie żołnierzy można zarzucić zbyt mała różnorodność – choćby laufry i skoczki są zbyt mało charakterystyczne, i łatwo je pomylić. Pod tym względem o wiele lepiej jest po stronie Piratów – ogromne czaszki wprost idealnie sprawdzają się w roli skoczków!

Pirackie szachy nie są pierwszym tego typu produktem w ofercie LEGO, wcześniej pojawiły się choćby szachy z Wikingami czy rycerzami, a seria Castle Fantasy Era dostarczyła nam nawet dwa tego typu produkty (normalne, i super wielkie – dla mnie rewelacyjne, poszukajcie recenzji na forach!). Oczywiście nie można nie wspomnieć o szachach Pirackich z 2009 roku, czyli towarzyszących poprzedniej edycji Piratów.

Tegoroczne szachy wprowadzają trochę nowości w konstrukcji, niektóre, trzeba przyznać, są całkiem ciekawe, w tym klimatyczne wstawki po dwóch bokach planszy, które możemy odczepić od głównej konstrukcji i połączyć ze sobą, przez co otrzymujemy kawałek przybrzeżnej zabudowy. Zresztą zainteresowanym tematem polecam filmik z kanału JANGBRiCKS dokładnie prezentujący co też w tym zestawie znajdziemy.

40158 LEGO Pirates Chess Set 02

40158 LEGO Pirates Chess Set 01

Single Post Navigation

One thought on “40158 LEGO Pirates Chess Set

  1. Nie ogarniam tej decyzji z brakiem czako. :/
    No i pionki po stronie piratów mają tylko dwa typy torsów – przecież jest jeszcze ta zielona kurtka i brązowa kamizelka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: