Pirates

LEGO Classic Pirates, Pirates II, Pirates III, Pirates of the Caribbean i inne

70602 Jay’s Elemental Dragon – latadełko & małpka

Małe uzupełnienie recenzji 30421 Skybound Plane, czyli szybki rzut oka na zestaw 70602 Jay’s Elemental Dragon, a dokładniej, jego fragment.

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 00

Mimo że (pod) seria Ninjago vs Pirates przypadła mi ogólnie do gustu, głównie za pomysł i nieco steampunkowy klimat, to jednak poszczególne zestawy już określić można od bardzo udanych, do po prostu słabych. Lub nijakich. I za taki zestaw mam właśnie 70602 Jay’s Elemental Dragon, może nie jest zły, ale ten smoczek w ogóle mnie nie porwał. Więc jak się tylko nadarzyła okazja, zakupiłem tylko Pirackie latadełko z tego zestawu. Na szczęście w komplecie z minifigurką oraz małpką.

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 00b

Cyren, tak zwie się nasza Piratka, obecnie występuje tylko w jednym zestawie z regularnej serii, oprócz niego, można ją jeszcze znaleźć w promocyjnym dziwolągu Sky Pirates Battle. Podobnie jak pozostałe minifigurki Piratów z Ninjago, swoim wyglądem naprawdę cieszy oko, choć nosi się bardzo męsko. Dobrze że chociaż nie zapomina o odpowiedniej pielęgnacji włosów!

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 01

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 02

Małpka nie jest nowym zwierzakiem w świecie LEGO, w takiej formie pojawiła się już w Pierwszej Edycji Piratów, czyli w 1989 roku! O dziwo, w ostatniej edycji, tej z 2015 roku, zabrakło jej, ale jak wiemy, akurat tej edycji można sporo zarzucić, nie tylko brak tak charakterystycznego zwierzaka.

Obecna małpka, mimo że pod względem formy wygląda jak ta pierwsza, to jednak różni się znacznie od swojego pradziadka. Stara byłą zwykłym zwierzakiem, a obecnie otrzymujemy swoistego kolorystycznego dziwoląga. Jak mam być szczery, zupełnie to do mnie nie przemawia…

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 03

Cyren zasiada w małym pojeździe latającym o bardzo ładnym kształcie, prostą konstrukcję składa się szybko i przyjemnie. Ozdobniki skrzydeł oraz proporzec to naklejki, jednak nie są inwazyjne i stanowią tylko rolę dodatkowych ozdobników, tak wiec trudno potraktować je za wielki minus.

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 04

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 05

W przeciwieństwie do 30421 Skybound Plane nie znajdziemy tu większych nawiązań do charakterystycznych dla okrętów sprzętów, jednak i tak nie ma co narzekać na nudę. W latedełku wykorzystano obrotowy bębenek, który „ładuje się” groszkami. Podczas jego obrotu pociski zostają wystrzelone, działa to dokładnie jak w karabinie maszynowym.

Dodatkowo małpka posiada wyrzutnię haku z przyczepionym do niego łańcuchem. Tak więc od razu można przystąpić do abordażu!

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 06

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 07

LEGO Nijago 70602 Jay's Elemental Dragon 08

Mała przyjemna konstrukcja, przez akcent strzelania dość bawialna, do tego ładna figurka Piratki i powrót małpki, choć w dość kontrowersyjnej postaci. Ta cześć zestawu 70602 Jay’s Elemental Dragon mi prywatnie bardzo przypadła do gustu, acz nie jest jakimś cudem świata. Jak ktoś lubi temat, i nadarzy się okazja zakupu w przyzwoitej cenie, to jak najbardziej polecam.

Single Post Navigation

8 thoughts on “70602 Jay’s Elemental Dragon – latadełko & małpka

 1. Gascon on said:

  Całkiem,całkiem… Ale nie porywa,zupełnie…

 2. nori, tak na pierwszy rzut oka ta małpka ma zupełnie inny ogon, oczy, pyszczek, uszy i tułów. Nie sądzisz, że to trochę dużo różnic jak na „w takiej formie pojawiła się już w Pierwszej Edycji Piratów”?

 3. ciezar on said:

  Z tą małpki to może być podobnie jak z porownania rekina z lat 90 do tego z 2015 z daleka wygląda tak samo ale różnice są i to dosyć duże. Proponowałbym wstawić takie porównanie tych zwierzaków jak Kapitana.

 4. Będzie porównanie.

 5. ciezar on said:

  Tak właśnie przyglądam się moim zwierzakom i rekin z zestawu 10679 jest taki sam ja w zestawie np. 5003082 tzn. ma namalowane oczy, a powinien mieć takie jak z pudełka czyli wydrążone. Jakaś dziwna sytuacja, może ktoś ma jakieś info na ten temat

 6. Rae on said:

  Rozumiem, że nie śledzisz serialu 😉
  Małpa z tego zestawu to nie zwykły zwierzak – maskotka piratów, tylko pełnoprawny członek załogi 😉 Częściowo mechaniczna małpa (cyborg?), mechanik na Twierdzy Nieszczęścia 😉 Wcześniej była człowiekiem i została zamieniona w małpę przez Nadakhana.

  • Nie, nie śledzę serialu, stąd tez zapewne nieco inaczej odbieram zestawy, niż ktoś, kto orientuje się w takich sprawach. Z małpką w sumie całkiem ciekawy pomysł, dzięki wielkie za wyjaśnienie!

   • Rae on said:

    Och, ja jestem zmuszona, moje dziecię się tym pasjonuje aktualnie 😉
    Jak – nawet w tle, bez specjalnego skupienia – widzisz i słyszysz tę historię po raz siódmy, to siłą rzeczy się zapamiętuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: