Pirates

LEGO Classic Pirates, Pirates II, Pirates III, Pirates of the Caribbean i inne

Pirates III – numery i nazwy zestawów (plotki)

Internet zalała fala plotek na temat numerów i nazw zestawów na nadchodzący rok. Możecie o nich poczytać na każdym forum, portalu czy blogu poświęconemu klockom (na 8studach też, a jakże!), tutaj natomiast tylko mały skrawek, dotyczący oczywiście naszych ulubionych Piratów.

Co więc najprawdopodobniej możemy się spodziewać w tym temacie? Ano coś takiego:

70409 Shipwreck Defense (Obrona wraku)
70410 Soldiers’ Outpost (Placówka żołnierzy)
70411 Treasure Island (Wyspa skarbów)
70412 Soldiers’ Fort (Żołnierski Fort)
70413 The Brick Bounty (Statek)

Zaskoczeni? Chyba nie, wszak w każdej serii powyższe pozycje są wszak obowiązkowe. Dla przypomnienia:

Wrak okrętu występował już we wcześniejszych seriach, w pierwszych Piratach nawet dwukrotnie: 6296 Shipwreck Island, 6281 Pirates Perilous Pitfall, w drugiej edycji tylko raz, za to był to zestaw bardziej rozbudowany a do tego ładny i bawialny: 6253 Shipwreck Hideout, śladowe ślady wraku znajdziemy także w Pirates of the Caribbean: 4181 Isla de la Muerta.

Placówka czy posterunek to tym bardziej chodliwy temat, przynajmniej jeżeli chodzi o pierwszą edycję: 6265 Sabre Island, 6259 Broadside’s Brig, 6267 Lagoon Lock-Up, 6266 Cannon Cove, 1795 Imperial Cannon, 6263 Imperial Outpost, 6244 Armada Sentry. W drugiej juz tak różowo nie było i posterunku niestety nie uświadczyliśmy.

Wyspa Skarbów to pozycja obowiązkowa i czegoś takiego absolutnie w temacie Pirackim zabraknąć nie może. Czy to pierwszych: 6260 Shipwreck Island, 6270 Forbidden Island, 6273 Rock Island Refuge, 6254 Rocky Reef, 6248 Volcano Island, 6281 Pirates Perilous Pitfall i jeszcze wielu „Impulsach” w stylu 6235 Buried Treasure. W drugiej edycji mieliśmy tylko jedną wyspę: 6241 Loot Island za to na specjalnej unikatowej podstawce, ciekawe czy ten element powróci przy okazji trzeciej edycji?

Fort żołnierzy to także wdzięczny temat, i zaowocował już paroma zestawami: 6276 Eldorado Fortress, 6277 Imperial Trading Post (to port a nie fort, ale przypomnieć warto), 6242 Soldiers’ Fort.

A statki? Chyba tutaj nic nie trzeba przypominać, wszak to najbardziej charakterystyczne zestawy w Pirackich seriach, i w sumie jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach zestawów ogólnie w ofercie TLG. Czy tak będzie także teraz? Jeszcze trochę cierpliwości, premiera już całkiem niedługo…

–EDIT–

Jeszcze jeden zestaw: Pirate Treasure Hunt, jednak on podobno będzie należał do linii Juniors.

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: