Recenzja: 30421 Skybound Plane
Ninjago
30421 Skybound Plane
Seria: Ninjago / Skybound
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 30
Figurki: 1: Bucko
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17 x 19 cm
Zestaw malutki, więc i recenzja będzie raczej zwięzła i krótka. O samej serii Ninjago wspominałem już parokrotnie na blogu, nie tylko przy okazji najnowszej Pirackiej „podserii”, a i zapewne jeszcze przyjdzie mi o niej niejednokrotnie powspominać przy okazji być może choćby recenzji większych zestawów. To, że obecnie w świecie Ninjago nasi dzielni Ninja spotkali Piratów, zapewne doskonale wiecie. Spotkanie to zaowocowało oczywiście wysypem sporej liczby zestawów, lepszych lub gorszych, to już kwestia prywatnych upodobań, z pewnością natomiast ciekawych. Jako maniak Piratów jednak nie ostrzę sobie zębów na wszystkie, niektóre zestawy uważam za naprawdę słabe, ale jak nadarzyła się w naszym kraju zdobycia całkiem atrakcyjnego polybagu w tym temacie, skrzętnie skorzystałem.
Czy była to taka super okazja, to trochę kwestia dyskusyjna. Otóż zestawik możemy znaleźć w punktach z prasą sprzedawany wraz z magazynem LEGO Ninjago Wydanie Specjalne 2016/01 w cenie 19.99 złotych. Czyli nie tak znowu tanio, tym bardziej, że magazyn dla osoby niezbyt zainteresowanej serią nie przedstawia żadnej wartości, no chyba że ktoś pragnie przeglądać paręnaście stron z pobieżnym i suchym przewodnikiem po wątłej jakości serialu.
Obecnie na rynku mamy wiele magazynów LEGO, a dodatki do nich zazwyczaj przyjmują formę tzw Foil Packów, czyli garść klocków lub figurka zapakowana jest w foliowy, nieprzezroczysty woreczek, zamykany na pasek kleju. Natomiast niniejszy zestawik 30421 Skybound Plane to pełnoprawny produkt TLG, z własnym numerem, także wydany w foliowym, ale miejscami przezroczystym, opakowaniu, doskonale wszystkim zapewne znanym jako polybag. Zresztą stąd zapewne wyższa cena magazynu i oznaczenie go jako „wydanie specjalne”.
W opakowaniu znajdziemy malutką ale przejrzystą instrukcję oraz garść całkiem ciekawych elementów, szczególnie, jak ktoś lubi morskie klimaty. No ale w końcu to Piraci. Mamy tu więc i kotwicę i koło sterowe i butelki, zapewne pełne rumu. Dodatkowo znajdziemy całkiem sporo uzbrojenia i to zarówno w postaci broni białej jak i palnej!
Figurka jedna, oczywiście Pirat, podobno wołają na niego Bucko. Oprócz tego zestawu, znaleźć go można jeszcze w zestawach 70599 Cole’s Dragon i 70605 Misfortune’s Keep, natomiast samą główkę zapewne możecie kojarzyć z normalnej, choć średnio udanej, Pirackiej serii z 2015, należała oczywiście do kapitana Piratów.
Konstrukcja, jak zresztą wskazywał dobór elementów, to statek. Tyle, że statek powietrzny! Skąd wiec tu ster i kotwica? Ano okazuje się, że elementy te sprawdzają się wprost idealnie także użyte w sposób nieco niestandardowy! No bardzo słusznie, przecież to klocki, pierwsze skrzypce zawsze powinna grać tu wyobraźnia! A ster spokojnie można zmienić w śmigło, natomiast kotwica idealnie sprawdzi się jako skrzydła! Katany także mogą posłużyć jako skrzydła, a butelki przemianujemy na silniki odrzutowe!
I fruu, już nasz Bucko może zostać panem przestworzy!
Muszę przyznać, że z zestawiku jestem bardzo zadowolony. Może cena którą za niego trzeba zapłacić nie jest super okazyjna, a sam zestawik z pewnością żadnym cudem nie jest, to jednak oferuje garść ciekawych elementów, składa się go niezwykle przyjemnie, a końcowy efekt jest, wybaczcie za określenie, bardzo pocieszny. Po prostu, micha się cieszy, jak widzi się tak abstrakcyjne pomysły z wykorzystaniem niby standardowych elementów. I bardzo dobrze, bo to w końcu zabawka i o zabawę, dobrą zabawę, tu chodzi! Dodatkowo ludzik, który naprawdę może się podobać: świetna buźka, gustowna bandana, estetyczny nadruk na torsie. Całość jak najbardziej na plus, i z mojej strony oczywiście gorąco polecam!
Dobra robota! Sam bym chyba nie potrafił w tak świetny i dosadny sposób opisać odczuć jakie towarzyszą zakupowi, budowie i ogólnym posiadaniu tego latadełka :v
Jak na taki mały zestaw to trzeba przyznać że wygląda bardzo dobrze nie ma się do czego przyczepić. Fajne wykorzystanie typowych klocków dało bardzo dobry rezultat.